Atina Günübirlik Tur Gezileri Hakkında Merak Edilenler

Atina Günübirlik Tur Gezileri
Atina Günübirlik Tur Gezileri
Atina Günübirlik Tur Gezileri

Atina, Akropolis ve Partenon’daki ana anıtlara özel bir gezi turunun tadını çıkarın. Plaka – Antik Yunan Agorası – Antik Roma Agorası – Hephaestus Tapınağı – Zeus Tapınağı – Hadrian Kemeri – Yunan Parlamentosu – Meçhul Asker Mezarı – Panathenian Stadyumu. Atina Taksi turu size seçenek ve seçeneklerinizde tam bir esneklik sağlayarak Atina’yı deneyimleme şansı sunuyor.

Hem modern hem de klasik manzaraları birleştiren, dünyanın tarihi olarak en önemli yerlerinden biri olan Medeniyetin beşiğini keşfedebilir ve keşfedebilirsiniz.

Şehri 2500 yıldan fazla bir süredir süsleyen ve gören Akropolis’i ve Partenon’u ziyaret etmediyseniz Atina ziyareti tamamlanmamıştır. Kültür, mimarlık ve bilimin sembolü mutlaka görülmeli. Sizi Plaka, Antik Yunan Agorası, Hephaistus Tapınağı, Olympia Zeus Tapınağı ve Hadrian Kemeri’ne götüren tarihi yollar boyunca ilerleyin.

Muhafızların Anayasa meydanındaki Parlamento Binası önünde ve aynı zamanda Meçhul Asker Anıtı’nın değiştiğini görün. Atina’nın merkezi tarihi simge yapılarla doludur; Taksi turları sizi ilk modern Olimpiyat Oyunlarının 1896’da yapıldığı Panathenian Stadyumu olarak da bilinen Kallimarmaron‘a götürecektir.

İlk ziyaretimiz tanrıça Athena’ya adanmış Akropol müstahkem tepesi Atina’nın “sembolü” dür. Anıtların mimarisinden ve uyumundan etkileneceksiniz. Bu ünlü sığınakta antik Yunan uygarlığının “temsilcisi” olan Parthenon Tapınağı (Parthenon adı, kentlerinin hamisi olan Athena Parthenos’un onuruna Atinalılar tarafından verildi) ile heyecanlanacaksınız.

Bunun yanı sıra ve diğerlerinin yanı sıra, Karyatides heykelleri, Propylaea (Akropolis’in ana girişi) ve Athena Nike Tapınağı ile Erechtheion’u keşfedeceksiniz. Akropolis’in tepesinden Herod Atticus Odeon’u (MS 2. yüzyılda inşa edilen Herodion / hala müzik festivalleri için aktiftir) ve Dionisos antik tiyatrosunun kalıntılarını görebilirsiniz.

Bir sonraki ziyaretimiz Hadrianus Kemeri ve Olympia Zeus Tapınağı’nı göreceğiniz Olympieio’da. Daha sonra 1896’da ilk modern Olimpiyat Oyunlarının yapıldığı ünlü Panathenaic Stadyumu’na (Kallimarmaron olarak da bilinir) kısa bir ziyaretle devam ediyoruz. Bir sonraki noktamız, Değişim’i izleyebileceğiniz Başkanlık Konağı (eski Kraliyet sarayı). Cumhurbaşkanlığı Muhafızları.

Daha sonra Atina şehrinin muhteşem panoramik manzarasına sahip en yüksek Atina noktasına, St. George Lycabetus Tepesine gidiyoruz. Turumuza önemli klasik binaların (Akademi, Milli Kütüphane, Üniversite) ana caddelerinden geçerek Syntagma Meydanı (Parlamento binası ve Meçhul Asker Mezarı ile) üzerinden devam ediyoruz ve sonunda eski Atina’nın kalbine ulaşıyoruz. Dar doğal sokakları, Antik Agora’yı (Attalos Stoası, Hephaistos Tapınağı, Tholos, vb.) Ve Monastiraki bölgesi ile ünlü Plaka’yı bulacaksınız.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası
Rize Günübirlik Turlar