Avusturya Viyana Grinzing Köyü Gezi Programı

Viyana Gezisi - Grinzing Şarap Kasabası

Seyahat severlar bugün sizlerle Avusturya‘nın başkenti Viyana!daki mühteşem bir köy olan Grinzing Köyü‘nünü anlatacağım. Özel bir sürücü rehberi turu rezerve ederek zamanınızı daha verimli kullanın. Özel şoför rehberiniz tarafından turistik yerler arasında taşınacak ve bir yürüyüş turu için her varış noktasında duracaksınız.

Özel rehberiniz sizi otelinizden bir Mercedes limuzininde veya minibüsünde alacak. Mercedes tur aracınız ekstra geniş pencereler ve bol miktarda alan sunar. Rehberiniz sizi en önemli yerlere götürecek, tarihi açıklayacak ve ilgi çekici hikayeleri ve anekdotları sizinle paylaşacak.

Önce ünlü Ring Bulvarı boyunca gideceksiniz. Devlet Opera Binası, Güzel Sanatlar Müzesi, Parlamento, Belediye Binası, Saray Tiyatrosu ve Viyana Üniversitesi gibi İmparator Franz Josef altında inşa edilen Tarihselcilik tarzındaki etkileyici binalara hayranlıkla bakmak için arabadan ineceksiniz. .

Kahramanlar Meydanı‘nda, Hofburg Sarayı’nın geniş kompleksinin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Habsburgların eski ikametgahı 2.600’den fazla odaya sahiptir!

Hofburg‘un geniş kanatlarına ve avlularına hayran kalın ve Kahramanlar Meydanı, İspanyol Binicilik Okulu, Lipizzan atlarının ahırları ve St. Augustine kilisesini görün. Orada İmparator Franz Josef, 16 yaşındaki kuzeni Sisi ile evlendi. Ayrıca ünlü “The Third Man” filminden birkaç mekan da görüyorsunuz.

Ardından, Demel şekerleme ve birçok tasarımcı butiğine girme cazibesine direnerek, Viyana’nın en zarif alışveriş caddesi olan Kohlmarkt boyunca yürüyeceksiniz.

Ünlü Graben Caddesi’nin karşısında Rehberinizle muhteşem St. Peter kilisesine hızlı bir göz atın. Şanslıysanız, çalınan organı duyabilirsiniz. Barok dönemden eşsiz bir şaheser olan veba sütununa varacaksınız.

Aziz Stephen katedrali ile tanıştırılacaksınız. Büyük Güney Kulesi ve 230.000 sırlı kiremitle kaplı çatısı ile görkemli gotik yapının önünde hayranlıkla donun. Birçoğu kilisenin iç mekanını dünyanın en çarpıcı yeri olarak görüyor.

Ardından rehberiniz, dar sokakları ve gizli avlularıyla katedralin arkasındaki muhteşem alanı size gösterecek. Burada Mozart’ın ünlü operası “Figaro’nun Düğünü” nü yazdığı evi görecek ve tipik “Pawlatschen” erişim balkonlarına hayran kalacaksınız!

Yürüyüş turunun sonunda rehberiniz size Sacher Hotel’i, Albertina müzesini ve Savaş ve Faşizme Karşı Anıtı gösterecek.

Daha sonra 1600’lü yıllara dayanan Naschmarkt’ı ziyaret edeceksiniz. Baharat, kuru meyve ve kuruyemiş standları, Wienzeile’yi kaplayan saray köşkleri ve özenle stoklanmış Viyana ürünleri olmasaydı.

Orta Doğu pazarının ortasında olduğunuzu düşündürebilir. Burası gençler ve yaşlılar için popüler bir buluşma yeridir, özellikle cumartesi günü bit pazarına dönüştüğü zaman.

Ayrıca iki Barok saray (Yukarı ve Aşağı Belvedere), Orangery ve Saray Ahırlarından oluşan Belvedere’yi de ziyaret edeceksiniz. Binalar, şehrin üçüncü bölgesinde, merkezinin güneydoğu kenarında Barok bir park peyzajında ​​yer almaktadır.

Şehir merkezinden ayrılarak Birleşmiş Milletler binaları ve Tuna Kulesi’nin bulunduğu Tuna bölgesine ulaşırsınız. Ayrıca, dünyaca ünlü Dev Dönme Dolap’ın bulunduğu yakındaki Prater eğlence parkını ziyaret edeceksiniz. İmparator Franz Joseph’in tahta çıkışının 50. yılını kutlamak için 1897’de dikildi.

Giant Ferris Wheel, Orson Wells’le “The Third Man” veya Timothy Dalton’un oynadığı James Bond macerası “The Living Daylights” gibi birçok Hollywood filminde de “başrol” oynadı. Bu nedenle Avrupa Film Akademisi tarafından Avrupa Film Kültürünün Hazineleri listesine de konmuştur.

Turunuzu Prater’da sonlandırabilir ve Dev Dönme dolapta gezintiye çıkabilirsiniz veya alternatif olarak sizi otelinize geri götürebiliriz.İyi eğlenceler.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com