Budapest Günübirlik Turlar Budapest Turu Detaylı Gezi Rehberi

Gün doğumunda Budapeşte parlamentosu

Viyana’dan yaklaşık 240 kilometre uzaklıktaki Budapeşte, sevgiyle “Doğu’nun Paris’i” olarak bilinir. Tuna Nehri üzerinde güzel bir konuma sahiptir ve tüm Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biridir.

Bu uzun bir günlük gezi olsa da, UNESCO Dünya Mirası Alanları’nın zenginliği, Barok’tan Neoklasik ve Art Nouveau’ya uzanan tarzları kapsayan nefes kesici mimari ve şehrin ünlü şifalı sularında ıslanma şansı için buna değer.

Buradaki en ilgi çekici yerler arasında 18. yüzyıldan kalma Buda Kalesi’ne ev sahipliği yapan Dünya Mirası listesindeki Kale Tepesi; 19. yüzyılın sonlarına ait Balıkçılar Burcu ve Matthias Kilisesi;

Muhteşem Parlamento binaları; Kahramanlar Meydanı; ve etkileyici bir müze dizisinin yanı sıra çarpıcı Vajdahunyad Kalesi’ne ev sahipliği yapan City Woodland Park. Tüm kültürel mücevherleri keşfetmek için burada günler geçirebilirsiniz.

Şehri yeniden yerleştirmek zorunda kalmadan Viyana’dan ziyaret etmenin kolay bir yolu, sizi şehrin en ünlü simge yapılarının çoğuna götüren Budapeşte Günü Gezisidir.

Vajdahunyad Kalesi, Parlamento Binaları, Kahramanlar Meydanı ve Opera Binası öne çıkan yerlerden sadece birkaçı. Bu tam günlük tur, seçkin otellerden karşılama, Macar kırsalında doğal bir sürüş ve klimalı bir antrenörde şehir turu içerir.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com