En Uygun Koşullarla Konaklamalı Ayder Turuna Nasıl Katılabilirim


Değerli konuklarımız, 09.00 Trabzon Havaalanı, 10.00 da Rize Yeni Meydan karşısı Rizesours Acentemiz önünden Konaklamalı Ayder Turu’nu gerçekleştirmek üzere yolculuğa çıkıyoruz. Yolculuğumuzda Fırtına Deresi boyunca Fırtına Vadisinde adrenalin ve heyecanı seven misafirlerimizin Zipline aktivitesine katılabilmeleri için süre veriyoruz. 30 dakikanın ardından Rize’nin en güzel ilçelerinden biri olan Çamlıhemşin’e varıyoruz. Burada dizi ve reklam çekimlerinin yapıldığı eski adıyla Çinçiva yani Şenyuva köyüne varıyoruz.

Katılımcılar Şenyuva köyünü ve 1299 yılında yapılmış olan tarihi taş kemer köprüsünü fotoğraflayabiliyor. Buradan 15 dakika sürecek olan Zilkale yolculuğumuza başlıyoruz. Tarihi kale 750 metre yükseklikte konumlanmış 8 burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz.

Burada kalenin en tepesinden Fırtına Vadisini ayaklarınızı altına alırcasına bir manzaraya şahitlik ediyoruz. 30 dakikanın ardından debisi en yüksek ve en güzel şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi ile gezimize devam ediyoruz.

Palovit şelalesi 15 m yüksekliğinde olup ve etrafında farklı bitki örtüleri bulunmaktadır. Daha sonra yeşilin her türlü tonuna tanıklık ederek Ayder Yaylasına varıyoruz. Ayder’de Kaçkarların zirvesinden akan Gelinin Duvağına benzediği için Gelintülü ismini ile anılan Gelintülü Şelalesini görüyoruz. Akşam Ayder Yaylasında bulunan en lüks otellerinden birinde. Haşımoğlu Otelde konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.

2.Gün

Konakladığımız otelden kahvaltımızı aldıktan sonra saat 12.00’da çıkış yapıp tekrar dönüş yoluna koyuluyoruz. Rize Merkeze saat 13.30, Trabzon Havaalanına ise saat 15.00’da varmış oluyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

– Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
– 1 Gece Otel Konaklaması
– 1 Sabah Kahvaltısı
– 1 Akşam Yemeği
– Rehberlik Hizmeti
– Zorunlu Seyahat Sigortası
– Tulum, Horon, Eğlence

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Tüm ekstra harcamalar
– Yemeklerde alınan ekstra içecekler
– Öğle yemekleri

www.rizetours.com | www.lebego1.com