En Uygun Rize Çıkışlı Çanakkale Turu

EN UYGUN ÇANAKKALE TURU
20-23 NİSAN 2018
( 3 GECE 4 GÜN )
Bursa ● Çanakkale ●Edirne ● İstanbul

TRABZON’DAN
950
6 TAKSİT

En İyi Fiyat & % 100 Memnuniyet Garantisi

Grand Bursa Hotel *** Bursa  3 & 4Yıldızlı Lüks Otel Konaklamalı
www.grandbursaotel.com 4 Açık Büfe Kahvaltı
Hotel Helen Park *** Çanakkale  3 Akşam Yemeği
www.helenparkhotel.com  Araç İçi İkramlar
RYS Hotel **** Edirne  Ulaşım + Geziler +Rehberlik Dahil
www.ryshotel.com

1. Gün Cuma 20 Nisan 2018 ( Trabzon- İstanbul- Bursa )

Trabzon Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde sabah saat 04:00’da buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın 2811 sayılı seferi ile saat 05:05’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş. 06:35’te varışın ardından bagajlarımızı alıyoruz. 07:15’de özel otobüsümüzle yapımı 30 Haziran 2016 tarihinde açılmış olan 2682 m uzunluğundaki Osmangazi Köprüsü’nden geçerek , Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti,çarşıları, camileri ve türbeleriyle hala geleneğini korumuş kentimiz Bursa’ya varıyoruz.

Gezimizin ilk durağı,Uludağ’ın güney eteklerinde kurulmuş olan ve kuruluşu 1300 yıllara denk gelen, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla Osmanlı köyü Cumalıkızık.

Tarihi Osmanlı köyü Cumalıkızık’ta sabah alacağınız köy kahvaltısı tüm yorgunluğunuzu alacak ve sizi güne hazırlayacaktır.Kahvaltı sonrası köyü bir uçtan bir uca geziyoruz.

Köy meydanında, köy geçmişine ait eşyaların sergilendiği Cumalıkız Etnografya Müzesi ve Sanat Evi , Cin Aralığı Sokağı ( söylentilere göre dünyanın en dar sokağı) , Cumalıkızık Camii, Cumalıkızık Hamamı ve Zekiye Hatun Çeşmesi’ni gezdikten sonra Bursa şehir gezimize başlıyoruz.

Bursa’nın panaromik görüntüsünün en iyi izlenebildiği yer olarak bilinen Tophane’ye gidiyoruz.Ramazan ayında iftar vaktini bildiren topun buradan atılmasından dolayı Tophane adını alan mevkide, Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi ile devletin ikinci sultanı Orhan Gazi’nin türbelerini, İstiklal Savaşı Şehitleri Anıtı ve 1906 yılında yapılmış olan altı katlı Bursa Saat Kulesi gezilerini yapıp, Türk İslam mimarisinin en önemli eserlerinden olan ve Yıldırım Beyazıd tarafından yaptırılmış Ulu Cami’ye gidiyoruz.

Bu gezimizin ardından, geçmişten günümüze ipek ürününün en güzel merkezlerinden olan Koza Han’a gidiyoruz.Alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Ardından Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı tatmak için restorantımıza geçiyoruz.(Ekstra) Öğle yemeğinden sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.Bursa’nın 700 yıllık bir zaman diliminde geçirdiği değişim ve dönüşümlerin sergilendiği Bursa Kent Müzesi, Bursa’nın en güzel anıtlarından olan Yeşil Camii, Türk mezar anıtlarının en gösterişlilerinden biri ve Bursa’nın simgesi olmuş Yeşil Türbe’yi geziyoruz.

Ardından ünlü bilgin olan Emir Sultan’ın türbesini ve camisini gezdikten sonra Hacivat ve Karagöz Müzesi ziyaretiyle Bursa şehir gezimizi tamamlıyoruz. Konaklayacağımız Grand Bursa Hotel *** e hareket ediyoruz. Otelimizi yerleştikten sonra , otelde akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklama : Grand Bursa Hotel *** Bursa www.grandbursaotel.com

2. Gün Cumartesi 21 Nisan 2018 ( Bursa- Çanakkale )

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otobüsümüzle Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. ( Ekstra ) Yemek sonrası şehir merkezi gezimizi gerçekleştiriyoruz.

Çanakkale Kent Müzesi, Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Deniz Müzesi şehir merkezinde göreceğimiz yerler arsındadır. Şehir merkezi gezimizin ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

Konaklama: Helen Park Hotel *** Çanakkale www.helenparkhotel.com

3. Gün Pazar 22 Nisan 2018 ( Çanakkale- Edirne )

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Çanakkale Turu rehberi eşliğinde özel otobüsümüzle Çanakkale’nin Eceabat bölgesinde bulunan şehitlik turumuzu gerçekleştiriyoruz.Turumuzun ardından, saat 16.00’da Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ne gidiyoruz.

Burada Çanakkale Savaş Sahneleri’nin gösterimini izliyoruz. Bu merkezde yer alan 11 canlandırma odasından ikisinde, üç boyutlu gösterim yapılıyor.

Bu gösteri 1 saat sürüyor. Ardından bu simülasyon merkezinde bulunan Çanakkale Savaşları malzemelerinden oluşan müzeyi geziyoruz. Simülasyon merkezindeki gösterimden sonra saat 17.30’da otobüsümüzle Edirne’ye hareket ediyoruz.

Çanakakale- Edirne arası seyahatımız esnasında bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz.Edirne’ye varışımızın ardından otele yerleşme ve serbest zaman.

Konaklama : RYS Hotel **** Edirne www.ryshotel.com

4. Gün Pazartesi 23 Nisan 2018 ( Çanakkale- Edirne- İstanbul )

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, rehberimizle Edirne şehir turumuza başlıyoruz. İl durağımız , Balkan Savaşı sırasında Edirne’yi kahramanca savunan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi, Mimar Sinan’ın 80 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim” dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından olan Selimiye Camii, Sultan III. Murat zamanında Selimiye Camisi’ne gelir sağlamak amacıyla yaptırılmış Arasta Çarşısı, camilerde kullanılmayan tarihi eserlerin sergilendiği Selimiye Vakıf Müzesi’ni ve Osmanlı Rus Savaşı’na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarının müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği II. Beyazıd Külliyesi’ni (Sağlık Müzesi) geziyoruz.

Öğle yemeği için vereceğimiz molada Meşhur Ciğer Tava’nın tadına bakıyoruz (Ekstra ). Yemekten sonra Edirne Sarayı’nı geziyoruz. Bu sarayın inşaatına 1450’de başlandı.Sultan’ın 1451’de ölümünden sonra oğlu Fatih Sultan Mehmet tarafından tamamlatıldı.

Kalıntılar arasında , Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı Hamamı, Bausseade , Matbahı Amire ve Adalet Kasrı’dır. Ayrıca , Üç Şerefeli ( Burmalı) Cami, Sokullu Hamamı, Makedonya Kulesi ve Kazı Alanı Ziyareti , Alipaşa Çarşısı, Kaleiçi Semti Eski Türk Evleri, Mimar Sinan’a yaptırılan Rüştempaşa Kervansarayı ve son olarak Edirne’nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı’dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski cami’yi gezdikten sonra Edirne’ye veda edip İstanbul’a hareket ediyoruz.

Akşam İstanbul’da bir restoranda akşam yemeğimizi aldıktan sonra İstanbul’da gece Boğaz Turu yapmak için Üsküdar’a gidiyoruz. Akşam 20:00 sularında Üsküdar’a varıyoruz. 1 saatlik Boğaz Turu’ndan sonra 21.15’te otobüsümüzle Üsküdar’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Pegasus Havayolları’nın 2810 sayılı seferi ile saat 23:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Trabzon Havalimanı’na uçuş. Gece 01:00’da Trabzon’a varış.

Tur Ücreti : 950 : ( Çift Kişilk Odada Kişi Başı ) Tek Kişilik Oda : 1150
Ödeme Şekli : Kasım 2017 200
Aralık 2017 150
Ocak 2018 150
Şubat 2018 150
Mart 2018 150
Nisan 2018 150
Önemli Not : Ön ödeme bedeli olan 200 hiçbir surette iade edilmez ve isim
değişikliği yapılamaz.
KONTENJANIMIZ SINIRLI OLUP, TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR.

Fiyata Dahil Olanlar:
 Trabzon-İstanbul-Trabzon Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 Bursa Cumalıkızık Köyü’nde Köy Kahvaltısı (20 Nisan 2018 )
 İstanbul-Bursa-Edirne-İstanbul arası Özel Lüks Otobüsle Ulaşım
 Belirtilen 3 & 4 Yıldızlı Lüks Otellerde 3 Gece Açık Büfe Kahvaltı Dahil Konaklama
 Grand Bursa Hotel ***, de Akşam Yemeği (20 Nisan 2018 )
 Helen Park Hotel ***, de Akşam Yemeği ( 21 Nisan 2018 )
 İstanbul’da bir resoranda Akşam Yemeği ( 23 Nisan 2018 )
 Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 TÜRSAB Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigortası
 Rehberli Bursa- Çanakkale-Edirne-İstanbul Gezileri
 Çanakkale Boğazı Otobüs ve Yolcu Geçiş Ücretleri
 Milli Park Giriş Ücretleri
 Çanakkale Şehitlik Bölgesi Müze Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayanlar :
Rize-Trabzon-Rize Arası Ulaşım.
Öğle Yemekleri
1 Adet Akşam Yemeği ( 22 Nisan 2018 Çanakkale – Edirne Arası )
Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Giriş Ücreti:Yetişkin : 13
65 yaş ve üzeri ücretsiz.
0-6 Yaş : Ücretsiz
Boğaz Turu : Yetişkin 15 .
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com