Hırvatistan Günübirlik Turlarda Gezilecek Yerler Listesi Hırvatistan Konaklama

Hırvatistan Günübirlik Turlarda Gezilecek Yerler
Hırvatistan Günübirlik Turlarda Gezilecek Yerler
Hırvatistan Günübirlik Turlarda Gezilecek Yerler

Yıllar önce Hırvatistan‘a ilk seyahat ettiğimde, bir tür yarı sırla karşılaştığımı düşünmüştüm. Şimdi aslında doğru olduğumu anlıyorum. Ama bir sır? Artık değil. Geriye dönüp baktığımızda, muhtemelen o zaman da geri dönmemişti.

Her durumda, şüphesiz, Hırvatistan’ı ziyaret etmenin, Avrupa seyahat planlarınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olabileceğini ilan etmekten gurur duyuyorum. Orta ve Güneydoğu Avrupa arasındaki görünmez sınırı aşsa da, kesin olan bir şey, Hırvatistan’ın sıradan olan her şey olan bir destinasyon olmasıdır.

Adriyatik’te adadan dolaşmaktan, geçmiş yüzyıllarda sıkışıp kalmış küçük ve büyük kasabalarda vals yapmaya kadar, nihai güzergahınızı belirlemeye yardımcı olacak kısa bir Hırvatistan seyahat rehberi burada..

Bölgedeki diğer ülkeleri keşfetmek mi istiyorsunuz? Orta Avrupa Seyahat Rehberimize göz atın!

Hırvatistan ne zaman ziyaret edilir

Orta Avrupa’nın bazen gelişigüzel havasına alıştıysanız, Hırvatistan hoş bir sürpriz olacak. Burada Hırvatistan’a benzersiz bir tat veren iki ana iklim bölgesi var.

İç kesimlerde seyahat ederken, sıcak yazlar ve soğuk kışlardan oluşan oldukça tipik bir karasal Avrupa iklimini fark edeceksiniz. Kıyı boyunca, Akdeniz iklimi ılık güneşli yazlar ve daha ılıman kışlar masaya getirdiği için Hırvatistan’ın en büyük hayranlarını topladığı yerdir.

Hırvatistan Rab Adası’nda Yaz

Genel olarak, Hırvatistan’ı ziyaret etmek için en iyi zaman Mayıs-Haziran ve Eylül-Ekim aylarıdır. Hırvatistan’daki en yoğun turizm sezonu Temmuz ve Ağustos ayları arasında sürüyor. Bu aylar boyunca, en çok tercih edilen destinasyonlar hızla doluyor ve bazen aşırı ağır kalabalıklara ve sınırlı konaklama seçeneklerine yol açıyor.

İlkbahar sonu yazın başı veya yaz sonu sonbaharın başı omuz mevsiminde seyahat etmek çok daha iyidir. Şu anda hava hala oldukça güzel ve ülke içinde manevra yapabilmeniz için biraz daha fazla dirsek alanı sağlıyor.

Hırvatistan’da nereye gitmeli

Hırvatistan’ın bu kadar cazip nedenlerinden biri, burada herhangi bir gezide karşılaşacağınız çok çeşitli destinasyonlardır. Ülkenin benzersiz şekli ve konumu, Adriyatik’in çakıllı sahillerinde olduğu gibi çamların arasında da huzur bulmanız anlamına gelir.

Seyahatinizi planlamaya nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, Hırvatistan’da ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden birkaçının bir listesini derledik. Güzergahınızı nasıl belirlemeye karar verirseniz verin, bu en popüler yerler kesinlikle sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Hırvatistan’da nereye gideceğiniz konusunda hızlı fikir mi arıyorsunuz? Şu seyahat kaynaklarına göz atın:

Hırvatistan’da 10 Gün: Eksiksiz Bir Yol Programı

Hırvatistan güzergahınıza atacak tek bir şehir varsa, onu Dubrovnik yapmalısınız. Popülerliği bazı gezginlerin hayal kırıklığına uğramasına rağmen, Dubrovnik’in gezegendeki en dikkat çekici yerlerden biri olduğu inkar edilemez.

Hırvatistan’dakaldığınız süre içerisinde günübirlik turlar imkanından yararlanabilirsiniz de. Game of Throne hayranları, Dubrovnik’in kendine özgü şehir duvarlarının Kral Toprakları olarak ikiye katlandığını fark edecekler. Birçok yönden, bu güçlü benzerlik o kadar da uzak değil.

Birkaç yüzyıl boyunca Dubrovnik, Ragusa adında bağımsız bir cumhuriyetti. Ve bu cumhuriyet son iki yüzyılda daha büyük imparatorluklara dönüşürken bile, Dubrovnik‘in özgür ruhu ve benzersiz karakteri kaldı.

Keyifli Eski Kent’te birçok klasik Avrupa gezi cazibesine sahip olsa da, Dubrovnik’in en çekici özelliklerinden biri deniz kenarındaki konumudur. Turistik yerleri keşfettikten sonra, bölgenin çakıl taşlı plajlarında uzanmak için zaman ayırdığınızdan veya doğal bir deniz kanosu macerasında uzaktaki adalara doğru kürek çekmeyi unutmayın.

Dubrovnik seyahatinizi planlamaya hazır mısınız? Şu kaynaklarla başlayın:

Dubrovnik’te Bir Gün: Eksiksiz Bir Yol Programı

Dubrovnik’te Yapılacak En İyi Şeyler: En İyi Gezi Yerleri ve Ziyaret Edilecek Yerler

Dubrovnik’te Nerede Kalınır: Gezginler İçin En İyi Oteller ve 

Hırvatistan’a yapılacak herhangi bir gezi, biraz (tamam, BİRÇOK) adaya atlamak olmadan tamamlanmaz. Ülkedeki en ünlü adalar arasında Hvar, yüksek oynayanlardan yatlarını limana park eden herkesin aksiyona katılmak istediği bir Hırvat nehirine benzeyen bir destinasyondur.

Hvar Adası, Hırvatistan

Adanın adaşı Hvar Kasabası, birçok Hırvat destinasyonundan farklı olarak, Adriyatik’in kenarında yer alan ve serbest bırakılmasıyla oldukça ün kazanmış pitoresk bir eski şehre sahiptir.

Hvar Kasabasının zorlu parti yollarına daha uysal bir alternatif arıyorsanız, adanın kuzeydeki Stari Grad’a doğru eğilin. Kasaba, MÖ 384 yılına kadar uzanır ve adanın şarap imalathanelerini ve zeytinliklerini keşfetmek için sakin bir üs oluşturur.

Hvar’da Bir Gün: Eksiksiz Bir Yol Programı

Hvar’da Yapılacak En İyi Şeyler: En İyi Gezi Yerleri ve Ziyaret Edilecek Yerler

Hvar’da Nerede Kalınır?

Split’in çirkin kenar mahallelerinin sizi, bu kıyı şehrini seyahat programınıza ekleyerek büyük bir hata yaptığınızı düşünerek korkutmasına izin vermeyin. Evet, siz yaklaştıkça “çarpıcı” eski komünist hatalar güçlü. Zaman verin. Keyifli şehir merkezine adım attığınızda, tüm korkularınız hızla toza dönecek.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com