Nişan Yüzüğü Alyans Seçimi Püf Noktaları

Nişan Yüzüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendini evliliğe hazır hissedenlerin ilk heyecanı yüzük ile başlamaktadır. Yüzük seçimi evlenmeye aday çiftlerin en çok akıl karıştıran beğenilmesi zor bir aşamadır.

Son yıllara baktığımızda bayanlarda daha çok taşlı gösterişli olmasının yanı sıra erkeklerin daha sade ve düz modellere sahiptir. Başlangıçta evliliğe karar alınması büyüklerden geçmektedir.

Geleneklerimizde de bu şekildedir. Her iki tarafın da düzenlediği bir nişan töreni gerçekleştirilmektedir.

Bir diğer adı da kız isteme olarak adlandırılır. Kız istenmesi ise erkek tarafının bütün aile büyüklerinin toplanıp kız tarafına gitmesiyle nişan töreni başlar.

Tören de takılan gümüş alyans yüzükler çiftlerin birbirlerine karşı evleneceklerinin simgesinin yanı sıra birbirlerine verdikleri söz anlamına gelir.

Bu törende yüzükler resmi olarak çiftlerin parmaklarına takılır. Ve aynı zamanda isteğe bağlı beştaş veya tek taş yüzükte takılabilir. Bunlar tamamen kendi istekleri için alınan evlilik teklifi esnasında veya nişan yüzüğü beraberinde de alınan yüzüklerdir.

Nişan törenleri aynı zamanda evliliğe hazırlık aşamasıdır. Nişan yüzüğüne sadece takı aksesuar diyerek basitleştirmek doğru değildir.

Çünkü alyanslar kalpten kalbe giden yolun göstergesidir. Çiftlerin birbirlerine bağlılığı verdikleri sözün göstergesi olarak bilinmektedir. Ve mısırdan gelen bir söz vardır ki sol elin dördüncü parmağın kalbe gittiği ve kalbe kadar hiç kesilmeden giden damarın olduğu söylenmektedir.

Ve bundan dolayı sürekli takılacağı için çiftler gümüş alyansa ve bu alyansın modellerini beğenerek almaya özen gösterirler. Bunun yanı sıra Küçükte olsa en güzel günlerinden hatıra kalması için gümüş kolye veya aksesuarlara da yer verilmektedir.

Nişan töreninin asıl önemi çiftlerin birbirlerini tanıma aşamasıdır. Aynı zamanda bu aşamada da takılan yüzükler ile verilen sözlerin tutulup tutulmayacağı göz ününde bulundurulur.

Bunların dışında Sevdiği kadını mutlu etmek isteyen romantik damatlar evlenecekleri kadına sürprizler yaparak onların özel olmaları için birden fazla takılar alarak içlerin en şık olan gümüş kolyelere düğün aşamasında geçtiklerin de sevdikleri kadının boyunların da görmek istemektedirler.

Tüm nedenlerden dolayı bayanları kolyeler yüzükler takı setleriyle mutlu edebilmek onların sevgisini heyecanını gözlerinde görebilmek mümkündür.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com