Polonya’da Huzur Bulacağınız En İdeal Yer Masuria Bölgesi

Polonya'da Huzur'un Adresi Masuria Bölgesi

Masuria (Lehçe’de Mazury), doğal sulak alanlarıyla Ülkenin en huzurlu ve büyüleyici bölgesidir. Bölge, 20.000 mil karelik bir alanı kaplar ve Polonya’nın kuzeydoğu kesiminde yer alır.

Masuria – Göller ve Ormanlar Ülkesi

Masuria bölgesi binlerce göl içerir. Göllerin çoğu, bir gölden diğerine yumuşak bir seyir için izin veren nehirler ve kanallarla birbirine bağlıdır.

Vakitlerini yelkenle, balık tutarak ve kano yaparak geçirmeyi sevenler için bir cennet burası. Alanın yaklaşık% 30’unu birkaç orman oluşturur.

Bu, bisiklete binmek veya sadece yürüyüş yapmak için güzel bir alan sağlar. Yürüyüş ve kamp yapmak da hayatın bir parçasıdır ve bu saf doğanın tadını çıkarmaktır.

Pek çok ziyaretçi bu bölgeye “Polonya’nın Uzunluğu” demeyi sever. Doğa ve yaban hayatı sevenler, özellikle birçok farklı böcek, hayvan ve kuş türünün faaliyetlerini basitçe gözlemleyebilecekleri geniş koruma altındaki toprakları ve suları takdir edebilirler.

Dünyanın her yerinden insanlar Masuria bölgesinin doğal harikalarına tanık olmak ve belki de rahatlatıcı atmosferi yansıtan o eşsiz fotoğrafı çekmek için burayı ziyaret ediyor.

Kuş gözlemcileri, bu bölgeyi ziyaret eden yaban hayatı meraklılarından biridir. Leylekler de burada yuva yapar. Bölge boyunca seyahat ederken, birkaç büyük Leylek yuvası görebilirsiniz. Yerliler, Leylekler döndüğünde Bahar’ın yakın olduğunu her zaman bilirler.

“Kaleler ve Yerler Turumuz” sırasında sizi bu harika göl ve orman bölgesine maruz bırakmayı garanti ediyoruz.

Ulusal Parklar – Milli Park Sulak Alanları

Bölge, birçoğu UNESCO listesinde yer alan, Ülkedeki birçok Milli Parkın yanı sıra Koruma Altındaki Biyosfer Parklarını da içermektedir. Onlardan bazıları:

Biebrza Ulusal Parkı

Ramsar Sözleşmesi tarafından korunmaktadır. Bu park irili ufaklı birçok türe ev sahipliği yapıyor.

Yaban hayatından bazıları şunlardır: geyik, geyik, kurt, kunduz ve birçok farklı kuş türü.

Diğer kuşların yanı sıra vinçler, el değmemiş sulak alanlardan yararlanarak her yıl yuva alanlarına geri gelir. 102 mil uzunluğundaki Biebrza Nehri’nin dışında, Polonya’daki en büyük Milli Park’ın sınırlarından sadece altı mil hariç tutulmuştur.

Biebrza Bataklıkları yalnızca Polonya’da değil, Polonya’da da benzersizdir.

Turistler parkı keşfetmenin farklı yollarını seçebilirler. Bir eğitim yolu, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, kano parkuru ve hatta bir at parkuru sunarlar.

Luknajno Gölü

Ramsar Alanı tarafından korunan, Uluslararası Öneme Sahip bir Sulak Alandır (Unesco Biyosfer Rezervi).

Göl, on bir doğa rezervi ile Masurian Peyzaj Parkı adı verilen bölgede daha büyük bir koruma alanının parçasıdır.

Bu sığ göl, onu üreme alanı olarak kullanan birçok su kuşu türü için çok önemlidir.

Wigierski Ulusal Parkı

Ülkenin en derin Wigry gölü ve ona bağlı birkaç küçük göl ile en şaşırtıcı ekosistemi oluşturur. Bu parkta 10 mil kare alan 42 doğal su rezervuarı vardır.

Ormanlık alan parkın% 60’ından biraz fazlasını kaplıyor. Göller, ormanlar ve kuru topraklar ile parkta sakinleri olarak yüzlerce hayvan var.

“Czarna Hancza Nehri” ulaşım aracı olarak kano kullananlar için oldukça popülerdir. Bu nehir, bölgenin eşsiz ve unutulmaz manzaralarına erişim sağlayan parkın içinden akar.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com