Polonya’da Kış Kamp Turları Yapılacak Yerler

Polonya'da Kış Kamp Turları

Zengin tarihi, nefes kesen manzarası, eşsiz alışverişi ve etkileyici mimarisi ile Polonya, Avrupa’da tatil yapmanın en iyi saklanan sırlarından biridir. Sıcak aylarda, yemyeşil kırsal, kültür, yemek ve gezi ile dolu pitoresk şehirleri çevreliyor.

Kış, aynı kırları karlı bir harikalar diyarına çevirir, ancak soğuk sadece Polonya’nın doyurucu yemeklerini ve hareketli alışveriş bölgelerini daha da heyecanlandırır. Bin yıllık Wieliczka Tuz Madeni gibi yirmi üç milli park da harika dış mekanlar sunuyor.

Bu, dünyaya güzel sanatı, şiiri ve müziği getiren ve aynı zamanda savaştan ve diğer zorluklardan nasibini almış, ancak her zamankinden daha güçlü bir şekilde yeniden inşa edilmiş bir ülke.

Polonya’yı hiç bir Avrupa tatili için bir varış noktası olarak görmediyseniz, ziyaretiniz sırasında görülecek ve yapılacak çok şey karşısında biraz bunalmış olabilirsiniz.

Albümleri Polonya’nın karmaşık mimarisiyle doldurmak isteyen amatör bir fotoğrafçı, olayların olduğu yerlerde durmayı ümit eden bir tarihçi veya koleksiyon ürünleri arayan bir müşteri olun, bu muhteşem ülkeye mükemmel bir uyum bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

İdeal Polonya turunuzu seçerken nereden başlayacağınızı mı merak ediyorsunuz? İşte bir sonraki tatilinizi planlamaya başlamanıza yardımcı olacak, etkinliğe ve şehre göre ayrılmış kullanışlı bir liste.

Polonya kaleleri

Malbork

Malbork Kalesi, Polonya’daki herhangi bir tatil güzergahının kesinlikle bir parçası olması gereken destansı bir kaledir. Kale, 12. yüzyılda Cermen Şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir ve inanılmaz bir silah koleksiyonuna ve devam eden bir kehribar sergisine sahiptir.

Malbork Kalesi, 90’lı yılların sonlarında UNESCO Miras alanı ilan edilerek daha da fazla ün kazandı. Orta çağlardan kalma güzel gotik mimarisi ile görkemli ve dünyadaki türünün en büyük kalesidir.

Niedzica

Niedzica Kalesi, muhteşem manzaralardan ve mimariden daha fazlasına sahiptir. Czorsztyn gölünün üzerinde gururla duran Niedzica kalesinin 13. yüzyıldan kalma birçok sahibi vardır.

1325 yılında Brezovicalı Kokos adlı bir Macar tarafından yaptırılmıştır. Savaş bitmeden terk edilip 1963 yılında yeniden yapılan kale günümüze kadar tarihi bir müze olarak hizmet vermektedir.

Ziyaret etmek için harika bir yer ve üst katlardan gelen manzaralar kesinlikle çok etkileyici. “Büyüleyici Polonya” turumuzu rezerve ederek bu kaleyi ziyaret edecek ve yılın daha sıcak aylarında göle yelken açacak ve hemen altındaki Dunajec nehrinde sallanacaksınız.

Krakow

Royal Wawel Kalesi, Polonya’da yüzyıllardır ayakta duran ve Polonya’yı gezen tatilcilerin gözdesi olan gotik bir kaledir.

Kraliyet Wawel Kalesi’nin mezarları, katedralde gömülü birçok ulusal kahraman, sanatçı, şair ve kraliyet ailesiyle büyüleyici. Polonya ziyaretçileri, Polonya mirasının bu sembolüne bayılıyor.

Tarih için Polonya Şehirleri

Varşova

Tarihi seviyorsanız, Polonya’nın başkenti ziyaret edeceğiniz yerdir. II.Dünya Savaşı’ndan sonra küllerinden yeniden inşa edilen Varşova, ilk kez gelenleri şaşırtıyor.

Pek çok Saray, Kale, güzel park ve bahçeler, anıtlar ve müzeler artı mimarisiyle Varşova, Polonya halkının gururunu ve kesintisiz gücünü yansıtan, geçmişte ve günümüzde yaşayan bir büyüklük ifadesidir.

“Kaleler ve Saraylar” turumuza yer ayırtın ve rehberli Varşova turları alın. Varşova halkının Nazilere karşı onurlu ve zorlu mücadelesine inanılmaz bir bakış açısı için Varşova İsyan Müzesi’ni ziyaret edin. Ayrıca, kentin tarihini on dördüncü yüzyılda kuruluşundan itibaren araştıran Varşova Tarihi Müzesi de dikkat çekicidir.

Oświęcim

Oswiecim’de bulunan Auschwitz Toplama Kampı, Polonya halkının yanı sıra dünya tarihinin yıkıcı bir noktasından geçen ayık ama derin bir yolculuktur.

Kamp turları yaklaşık üç ila beş saat sürüyor ve mahkumların durumu ve kampın koşulları hakkında ayrıntılı bilgiler içeriyor. Herkes, insanlığı öğretmek için korunan Auschwitz’i ömür boyu en az bir kez ziyaret etmelidir.

Krakow

Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri, yüzyıllar önce Batı-Doğu ve Kuzey-Güney arasındaki ticaret noktasıydı. Şehir meydanında oturan muhteşem bir anıt olan Krakow’daki St. Mary Bazilikası’nı gezin.

Krakow Tarih Müzesi, Oskar Schindler’in fabrikası ve Rynek Underground dahil olmak üzere devasa, benzersiz koleksiyonlara ve sergilere sahiptir. Polonya’yı tatilde gezenler kesinlikle burada tarih dolgusunu bulacaklar.

Polonya’da Alışveriş

Krakow

Tüm Avrupa’daki en ünlü ve tercih edilen pazar yerlerinden biri, yaklaşık altı hafta süren ve güzellikler, festival ışıkları, müzik ve etkinliklerle dolu Krakow Noel Pazarı’dır.

Bu, Polonya kültürünün kaçırılmaması gereken bir parçasıdır ve herhangi bir müşteri veya turist için bir zorunluluktur. Pazar meydanının ortasındaki kumaş salonu,

Polonya hediyelik eşya siparişi verdiyse, kesinlikle gezilmesi gereken bir yerdir. Dışarıdaki güzel mimarisi ve içerideki davetkar hissi ile kolay alışveriş deneyimi için hoş bir atmosfer yaratır.

Wroclaw

Polonya’daki pek çok şehir alışveriş için güzel pazarlara sahip olsa da, Wroclaw’s Market Square (Rynek), özellikle kışın bir buz pateni pistinin bulunduğu bir tatil için istisnai bir yerdir!

Ayrıca, gezilerinize eşlik edecek akşamları yemek ve canlı müzik ile ülkenin en büyük ve en eski yerlerinden biridir.

Raclawice savaşında Rus kuvvetlerine karşı Koscioszko Ayaklanmasını tasvir eden ince detaylı 360 ° iç mekan resmi olan Panorama Raclawicka turu ile alışveriş gezinize biraz kültür eklemeyi unutmayın, gerçekten takdir edilmek için görülmelidir.

Polonya Yemek Yerleri

Gdansk

Pierogarnia Mandu, hazırlanan yemekleri gerçekten izleyebileceğiniz ışıltılı bir restoranda enfes pierogi ve diğer otantik yemekler sunar. Yemekler lezzetli ve hem yerel halktan hem de turistlerden gelen övgülerle Polonya geleneğinin temsilcisi.

Krakow

Polonya gezisi, ünlü “süt barlarına” gitmeden tamamlanmış sayılmaz. Eskiden işçi diyetinin temel unsurlarından biri olan bugün, uygun fiyatlı, otantik yemekler sunuyorlar. İyi yemekler için Bar Mleczny Górnik’e göz atın.

Kendinizi Krakow’u ziyaret ettiğinizi ama Zakopane’nin neyle ilgili olduğunu bilmek istediğinizi hayal edin?

Tek yapmanız gereken “Morskie Oko” (Denizin Gözü) restoranında yemek yemek. Bu restoran aile dostudur ve Zakopane’deki dağlıların yaşam tarzını yansıtır. Akşamları halk müziği dinlerken Polonya mutfağının tadını çıkarın.

Diğer seçenek ise “Pod Aniolami” (Meleklerin Altında) restoranı olacaktır, bir verandada veya bir mahzende oturmayı seçebilir, sonra sadece kaliteli Polonya yemeklerini deneyebilirsiniz (meşgul olduğunuzda, yemeğiniz için 30 dakika beklemeniz gerekebilir. ).

Varşova

Varşova’yı gezmek gün boyu sürebilir, küçük bir mola vermek için “Restauracja Rozana” (Rosy Restaurant) adlı sevimli bir restoranda öğle yemeği yiyebilir, burada bahçede veya içeride bir verandada dışarıda oturmayı tercih edebilirsiniz.

Öğle ve akşam yemeklerinde açıktırlar, irili ufaklı çocuklar kabul edilir. Canlı piyano veya gitar müziği dinlemenin zevkini yaşayabilirsiniz.

Ayrıca sadece hızlı bir mola vermek istiyorsanız, birçok lokasyona sahip olan Lukullus adlı kahve dükkanı iyi bir seçim olacaktır. Lukullus, Jan Dynowski’nin 1946’da başlayan aile işletmesinin 3. neslidir. Sonsuz muhteşem hamur işi seçenekleriyle yanlış gidemezsiniz.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası