Polonya’daki Festivaller Hakkında Bilgiler

Polonya'daki Festivaller Hakkında Bilgiler

Polonya’da seyahat ederken, Polonyalıların sayısız festival ve etkinlikte bir araya gelmeyi ve sıcak havanın tadını çıkarmayı sevdiğini fark edeceksiniz. Her yıl binlercesi var. Birkaçını göstermeye çalışalım.

Polonya toplumunun temel özelliklerinden biri de sadece BU – Polonyalılar oldukça sosyaldir. Bazı olaylar tam olarak aynı tarihte gerçekleşir ve diğerleri değişebilir.

Polonya’da bulunmayı planlıyorsanız ve bir etkinliğin parçası olmak istiyorsanız, ziyaret ettiğiniz yılın tam tarihini iki kez kontrol etmenizi öneririm.

Festivaller ve Etkinlikler

Bira Festivalı

Krakowskie Wianki (Çelenkler) – Krakow: Polonya’daki Yaz Gündönümü boyunca her yıl insanlar refah için sevgi, su ve ateş umutlarını kutlarlar.

Polonya Hristiyanlığı kabul ettikten sonra bu etkinliğin adı “Kupala Gecesi” den “Sobutka” veya “Aziz John Gecesi” (Noc Swietojanska) olarak değiştirildi.

Bu güne bir halk ritüeli olarak kalır. Krakow, kızlar, genç bayanlar ve kadınlar tarafından taze yapılmış çelenklerle en muhteşem geceye sahip görünüyor. Çelenkler küçük mumlarla yakılır ve sonra Vistül nehrine gönderilir.

Havai fişekler de dahil olmak üzere çocuklar için aktivitelerin yanı sıra birçok konser de düzenlenmektedir. Bu etkinliği kaçırmak istemiyorsanız 23-24 Haziran tarihlerinde Krakow’da olduğunuzdan emin olun.

İyi Bira Festivali

Wroclaw: Wroclaw’daki Zanaat Bira Festivali, Mayıs ayının ikinci hafta sonu için üç günlük bir etkinliktir.

Polonya’yı ziyaret ederken tüm bira severlerin olması gereken yer burası. Bu etkinliğin Polonya, Litvanya, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Büyük Britanya’dan katılımcıları var.

Biraz bira denemek ve sosyalleşmek için dışarıda toplanırken güneşli havanın tadını çıkarmak için mükemmel bir fırsat.

Giderek artan katılımcı sayısı nedeniyle festival Belediye Stadyumu’na taşındı.

El yapımı lezzetli biradan başka ne olacak? Canlı müzik, yemek, sergiler, yarışmalar, bir ürün fuarı ve hatta bir langırt alanı. Kulağa çok eğlenceli geliyor, değil mi?

Cracovia Maratonu ve Wawel ile Gece Koşusu

Polonya’nın en büyük etkinliklerinden biri Nisan ayı sonunda gerçekleşiyor. Hem eğlenceli bir koşu hem de maraton, koşucuları güzel Krakow’daki birçok tarihi eseri geçen bir yolculuğa çıkarır.

Bu etkinlik dünyanın her yerinden katılımcılar getiriyor. Bugüne kadar maraton 55 ülkeden insanları getirdi. Her yıl katılımcı sayısı artmaktadır.

Geçtiğimiz yıl, yarışta 5,756 katılımcı vardı ve bunların 5,614’ü bitiş çizgisine ulaştı. Bir sonraki maratona hazırlanmak istemeniz durumunda bu konu hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz yer burasıdır.

Polonya Çömlekçilik Festivali

Boleslawiec: Bu iki günlük festival Ağustos ayının ikinci yarısında düzenleniyor ve Polonya çömlekçiliğinin başkenti Boleslawiec’te bulunuyor.

Etkinlik hem yetişkinler hem de çocuklar için aktiviteler sağlar. Güzel seramik parçalarıyla konserler, seramik atölyeleri, karnavallar ve sayısız stant bekleyebilirsiniz. Kutlamalara Polonya’dan ve dünyanın her yerinden insanlar katılıyor.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası