Polonya’daki Tarihi Asırlık Tahkimatlar Polonya Kaleleri

Polonya'daki Tarihi Tahkimatlar

Polonya’yı ziyaret etmek asla sıkıcı değildir, büyük şehirlerde veya küçük kasabalarda seyahat etmeniz fark etmez, her zaman keşfedilecek ve öğrenilecek bir anıt, bir tarih parçası bulacaksınız.

WISLOUJSCIE KALESİ

Ölü Vistül nehrinin kıyısında bulunan bu tarihi kale, 14. yüzyıla kadar uzanıyor. Töton Şövalyeleri döneminde, bu kale 1433 yılında tamamen kül olan ahşap bir yapıydı. 1482’de Gdansk ve Gdynia limanlarına giden gemi trafiğini kontrol etmek için tuğla yuvarlak bir kule inşa edildi.

Kulenin tepesinde yeri belirtmek için bir ateş yakılır. Yüzyıllar geçtikçe bu noktadan sonra kulenin etrafına surlar eklendi. Kalenin konumu nedeniyle yüzyıllar boyunca birçok askeri saldırıya hedef olmuştur.

Bugün bu cazibe, yoğun bir Gdansk’tan harika bir kaçış. Açık bir alanda dolaşabilir ve ayrıca Kale’nin iç kısmına da bakabilirsiniz. Buradan, çevrenin etkileyici manzarasının keyfini çıkarmak için kulenin tepesine çıkabilirsiniz.

Bu Müze, Dünya Anıtları İzleme listesine alındı ​​ve Polonya tarihinin büyük bir parçasını temsil ediyor. Kale, mayıs ile eylül ayları arasında ziyaretçilere açıktır. Karada ziyaret etme planınız yoksa ancak Westerplatte Müzesi’ni ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bir tekneye binip Westerplatte yolunda nehirden Wisloujscie Tahkimatlarını görmeye devam edebilirsiniz.

Boyen Kalesi

FORTRESS BOYEN

Gizycko kasabasının batı kesiminde stratejik bir bina olarak inşa edilen bu kale, Kisajno Gölü ile Niegocin Gölü arasındaki geçişi engelliyor. Bu Kale, Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sağ çıktı ve bugün Masuria bölgesinden seyahat eden sırt çantalı gezginler için bir gece geçirmek için harika bir yer olarak hizmet veriyor.

Hostel, ortak mutfaklı ve banyolu 8 kişilik odalardan oluşmaktadır. Düşük bütçeyle seyahat edenler ve ayrıca dışarıda vakit geçirmek isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim.

Ahırda (Stajnia z Wozownia) binanın amacını yansıtan kalıcı bir sergi var. Sergi giderek büyüyor ve 19. yüzyıldan kalma bir koşum takımı, eyerler, tahta arabalar veya eski Doğu Prusya’dan bir av aracı gibi şeyleri görebilirsiniz.

Bir de, her biri sopa, mızrak, kısa süre sonra hack, kemik hançer ve daha fazlası olmak üzere ana silahların farklı kopyalarına sahip teşhir odalarına sahip Laboratuvar Prochowe var. Ateşli silahların en büyük kopyası, 1871’deki 12 Kanone kuşatma silahıdır.

Fort Boyen Kalesi

FORT SREBRNA GORA

Avrupa’nın en büyük kalesi, bölge hala Prusya Krallığı’ndayken, Srebrna Gora (Gümüş Dağ) adı verilen bir kasabanın üzerine 18. yüzyılda inşa edilmiş.

Kompleks, Sudety Dağları’nda bulunur ve 3.000’den fazla erkeği barındırmak için yaratılmıştır. Kalede fırın, su kuyusu ve yiyecek depolamak için ambarlar vardı, orada hayvanlar da yetiştirildi.

Kale, altı ayrı kale, birkaç burç ve merkezi kale unsurları içerir. Üç tepe arasında uzanır: Ostrog, Warowna Gora ve Wielki Chochol. 1807 Haziran’ında kale, Napolyon kuşatması savaşında başarılı oldu ve zamanının görkemli askeri tarihi bir anıtı olarak bugüne kadar ayakta kaldı.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanlar tarafından esir alınan Polonyalı subaylar için bir hapishane olarak kullanıldı. Şu anda bu tesis maceraya aç binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Tüm yıl boyunca açık olan bu kale şunları sunar: rehberli eğitim turları, macera turları, sosyal etkinlikler ve mum veya fenerle gece turları.

Bir atış poligonu var ve Polonya ordusunda tarihi bir silahı veya güncel bir silahı kullanmayı seçebilirsiniz. 10 santigrat derecelik yeraltında gezmeyi planlıyorsanız, sıcak giysiler giydiğinizden emin olun.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası