Prag’da Günübirlik Gezilecek En İyi 15 Tur Gezi Planı

Prag'da Günübirlik Gezilecek Yerler
Prag'da Günübirlik Gezilecek Yerler
Prag’da Günübirlik Gezilecek Yerler

Prag‘dan günübirlik gezi turları ile kaleleri, büyüleyici tarihi şehirleri ve daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Doğu Avrupa’nın kalbinde yer alan Prag, sınırları geçmek ve İsviçre ve hatta Avusturya’da zirveye çıkmak isteyen gezginler için mükemmel bir üs sağlıyor. Prag Kalesi, Charles Köprüsü ve Mala Strana’yı geçtikten sonra şehirden kaçabilir ve Çek Cumhuriyeti deneyiminizi genişletebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag, keşfetmek için inanılmaz bir şehirdir. Avrupalı mini kırıcı ile popüler bir şehir olan gezginler, bu çok yönlü ve canlı ülkeyi nadiren keşfederler. Gelin beraberce Prag’dan en iyi günübirlik gezileri keşfedelim.

1. Kutna Hora

Çek Cumhuriyeti’nin en popüler turistik merkezlerinden biridir ve gerçekten olağanüstüdür. Kutna Hora, çok ilginç tarihi binaların bir koleksiyonudur, ancak ziyaretçiler için en fazla entrikaya neden olan Kemikler Şapeli’dir.

Sedlec Ossuary olarak da bilinen Chapel of Bones, 40.000 ila 70.000 kişilik iskelet kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır. Kemikler şapel içinde süslü bezeme olarak kullanılmıştır. Kalbi zayıf olanlar için değil, Sedlec Ossuary tüm dünyadaki en büyüleyici şapellerden biridir. Kutna Hora’dayken Hrádek Kalesi ve Sankturin Evi’ni de ziyaret etmek için zaman ayırdığınızdan emin olun.

2. Terezín Toplama Kampı

Terezín Toplama Kampı’na günübirlik bir gezi için üzücü ve derinden üzücü olsa da alçakgönüllü ve anlayışlı. Terezín Toplama Kampı, Nazi rejimi sırasında Yahudileri trenlere bindirilmeden ve Auschwitz’e götürülmeden önce barındırmak için kullanıldı.

Terezín Toplama Kampı bir yaşam ve ölüm hikayesi anlatıyor. Buraya hapsedilenler, travmanın ortasında kültürlerini canlı tutmanın yenilikçi yollarını buldular. Terezín Toplama Kampı, bu korkunç yerin hikayesini saygılı ve bilgilendirici bir şekilde aktarabilecek bir tur rehberinin yardımı ile deneyimlendiğinde en iyi anlaşılır.

3. Cesky Krumlov

Büyülü ve görkemli Cesky Krumlov, bir peri masalının ortamını kolayca sağlayabilen UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. Güney Bohemya’da yer alan Cesky Krumlov, Vltava Nehri’nin her iki yanında yer alır ve odak noktası Cesky Krumlov Kalesi’dir.

Aslen 13. yüzyılda inşa edilen kale, Gotik, Rönesans ve barok tasarımcıların etkilerine sahiptir. Bahçeler, 11 hektarlık etkileyici bir alana yayılmış ve tertemiz bir şekilde muhafaza edilmiştir. Sanatseverler, tarihi bir binada çağdaş sanat eserlerini barındıran Egon Schiele Sanat Merkezini ziyaret etmek için zaman bulmalıdır.

4. Karlovy Vary

Quintessically Czech Karlovy Vary, Prag şehir merkezine 126 km uzaklıkta bulunan popüler bir kaplıca şehridir. Bohem tarihi ve kültürü zenginliği ile burada keşfedilebilir.

Aziz Petrus ve Paul Katedrali’nden başlayarak. 14. yüzyıla kadar uzanan binalarıyla Karlovy Vary’de tadını çıkarabileceğiniz birçok mimari mücevher var. Keşfedilecek çok sayıda harika doğal kaplıca var, bu yüzden yüzme malzemelerinizi getirmeyi unutmayın. Karlovy Vary, dünyadaki en çok sayıda şifalı kaplıcaya ev sahipliği yapmaktadır.

5. Ceské Budejovice

Ceské Budejovice, Çek Cumhuriyeti’nin bir başka kültürel cevheridir. Güney Bohemya’daki en büyük şehir, keşfedilecek zengin bir tarihe sahiptir. Kara Kule, 1500’lerde inşa edilen şehrin en ikonik simgesi. Ceské Budejovice, günümüzde en iyi Budvar birasının evi olarak bilinir ve bira fabrikasını gezmek mümkündür.

Yerel birayı doğrudan musluktan tatmaktan daha iyi bir yol yok, değil mi? Ziyaretçiler, Budvar birasının nasıl hazırlandığını ve hayatlarını bira sanatını mükemmelleştirmeye adamış olanların kendine özgü tadının nasıl yaratıldığını öğrenebilirler.

6. Bohemian İsviçre Ulusal Parkı

Şu anda Bohemian İsviçre Ulusal Parkı’nın İsviçre’de olmadığını ve Çek Cumhuriyeti sınırları içinde olduğunu teyit edeceğiz. National Park Bohemian Switzerland’a yapılan bir gezi, Decin’e giden trende atlama ve park girişine kısa bir transfer içeriyordu.

Gün boyunca bu pitoresk milli parkta gezebilir ve Bohemya’nın flora ve faunası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yürüyüşler 1-2 saatte başlar ve tamamlanması 7 saate kadar süren rotalar vardır. Ulusal Park Bohemian İsviçre popülaritesi artıyor, bu yüzden şimdi herkes bu küçük cevheri keşfetmeden önce ziyaret etme zamanı.

7. Aquapalace

Çocuklar için bir su kaydırağı kompleksi ve yetişkinler için bir spa ile, Prag’dan günübirlik bir gezide herkesi eğlendirecek bir şeyler vardır. Kuşkusuz, Aquapalace en çok yaz aylarında, çünkü bir Çek kışı hesaba katılması gereken bir güçtür.

Panik yapmayın, gri kışın alçaldığında çok eğlenceli olan geniş bir kapalı su parkı kompleksi var. Prag’da bir adrenalin tadına ihtiyacınız varsa, gidilecek yer Aquapalace’dir.

8. Viyana

Viyana Avrupa’nın kültür başkentidir ve Prag‘dan trenle kolayca ulaşılabilir. Schönbruun Sarayı, tek kelimeyle zarif, zengin ve tarihi dekora sahip nefes kesici bir barok saraydır.

Aziz Stephen Katedrali, bir gösteri ve Viyana’ya günübirlik gezinin en önemli noktasıdır. Hiçbir şekilde en ucuz şehir gezisi Viyana her kuruşa değer. Banka iflas edeceksen Viyana’da yap. Keşfedilmeyi bekleyen kültürel karışıktan hoş bir soluklanma sağlayan harika bir dizi tipik Avusturya kafe ve restoranı var.

9. Karlštejn Kalesi

Karlštejn Kalesi, Çek Cumhuriyeti’nin en iyi kalelerinden biridir ve gerçekten büyülü bir örnektir. İnanılmaz derecede popüler bir turist noktası, potansiyel kalabalığın sizi oyalamasına izin vermeyin. 1348 yılında inşa edilmiş olan Karlštejn Kalesi, zamanın testinden geçti ve birçok etkili Kralın evi oldu.

Karlštejn Kalesi yemyeşil, yoğun ormanlarla çevrilidir ve uğultulu kalabalığın çok fazla olması durumunda keşfedilecek bir dizi harika yürüyüş yolu vardır. Doğal olarak bu bal küpü en çok yaz aylarında yoğun oluyor. Karlštejn Kalesi’ne trenle ulaşmak mümkündür, Prag şehir merkezine sadece 40 dakika uzaklıktadır ve bu nedenle Prag’dan daha kolay ulaşılabilen günübirlik gezilerden biridir.

10. Dresden

Almanya sınırını geçen Dresden, ziyaretçilere, kova listelerinden başka bir Avrupa ülkesini işaretleme fırsatı sunuyor. Dresden en çok büyük kubbesi kilometrelerce görülebilen Frauenkirche’nin evi olarak bilinir.

İkinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse yıkıldıktan sonra yeniden inşa edilen Frauenkirche, mimari bir mücevher. Dresden Kalesi, şehrin en etkileyici binası olduğu için yakın rekabet sağlar. Kale çok restore edildi ve şimdi bir devlet sanat müzesi. Sanatseverler, Raphael’in “Sistine Madonna” gibi gerçek başyapıtlarına ev sahipliği yaptığı için Zwinger’i keşfetmek için zaman ayırmalıdır.

11. Cesky ráj

Çek Cumhuriyeti’nin inanılmaz manzaralarını keşfetmek ve belki de doğayla yeniden bağlantı kurmak istiyorsanız, Cesky ráj’ı ziyaret etmek kesinlikle günün emri. Bu park arazisi, büyüleyici kaya oluşumlarına sahiptir ve engebeli arazinin muhteşem panoramik manzaralarını sunmaktadır.

Gün batımından şafağa kadar gönlünüzce yürüyebilir ve güneş battıktan sonra Prag’a geri dönebilirsiniz. Muhtemelen Çek Cumhuriyeti’nin en iyi saklanan sırrı olan Prachov Rocks’a doğru yürüyüşe çıkın. Cesky ráj’ın kaya kasabaları gerçekten ilginç ve kaçırılmaması gereken yerler. Cesky ráj size otantik Çek kültürünü ve kırsal yaşamı deneyimleme fırsatı verir.

12. Pilsen

Bira severler dinler, Pilsner lager’in doğum yeri olan Pilsen’i ziyaret etmeden Çek Cumhuriyeti’ne hiçbir ziyaret tamamlanamaz. Prag’dan Pilsen’e yolculuk başlı başına bir yolculuktur. Şehrin yol kenarına düştüğünü ve yolun pitoresk Çek kırsalına açıldığını izleyin.

Pilsner Urquell Bira Fabrikası, evrensel olarak dünyanın en iyi Pilsner’ın üretildiği fabrika olarak kabul edilir ve son 150 yıldır kendi alanlarında öncülük etmektedirler. Pilsner Urquell Bira Fabrikasına bir ziyaret ile Ruckle Crystal fabrikasını gezmek mümkündür, ancak belki önce Ruckle’ı, sonra Pilsner Urquell Brewery’i ziyaret edebilirsiniz; Pilsner’leri oldukça güçlüdür.

13. Monínec

Monínec, Çek halkının çok sevdiği kayak merkezidir ve ülkenin en iyi saklanan sırlarından biridir. Adrenalin heyecanınızı yaşamak istiyorsanız ya da sadece çizmelerinizin altındaki karı hissetmek istiyorsanız, Monínec’e günübirlik bir gezi sadece bilettir.

Monínec kayak alanının eteğindeki kasabadan çok uygun bir fiyata kayak ekipmanınızı kiralamak mümkündür. Monínec’te yeni başlayanlardan profesyonele değişen bir dizi farklı koşu var. Küçük Sedlec-Prcice kasabasında herkesin eğlenebileceği bir koşu ve kayak sonrası harika içecekler sizi bekliyor.

14. Koneprusy Mağaraları

Koneprusy Mağaraları, Bohemya’daki Cesky Kras Koruma Alanında bulunabilir. Bohemya’daki en uzun mağara sistemi olmasıyla ünlü Koneprusy Mağaraları, Prag’dan harika bir günlük gezi yapmanızı sağlar.

Ziyaret sırasında gezginler, mağara kompleksinden önemli arkeolojik keşiflerin sergilendiği bir sergi olan Koneprusy Güllerini inceleme fırsatı buluyor. Mağaralar iyi aydınlatılmış ve yürüyüş yolları güvenli ve emniyetlidir. Zamanınız kısaysa veya Bohemya ziyaretinizi çeşitlendirmek istiyorsanız, Koneprusy Mağaraları ve Karlstejn Kalesi’ni ziyaret etmek mümkündür.

15. Wroclaw

Prag bir ulaşım merkezidir ve bu nedenle diğer birçok Avrupa şehrine özellikle trenle çok kolay erişilebilir. Wroclaw, Polonya’nın batısındaki en büyük şehirdir ve sadece 638.000 kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Wroclaw Belediye Binası, şehrin mücevherlerinden biridir ve oldukça fotojeniktir. Şimdi bir sanat müzesi Wroclaw Belediye Binası, tipik Gotik tarzda inşa edilmiştir.

Prag gibi Wroclaw’da da görülmesi oldukça şaşırtıcı olan astronomik bir saat var. Raclawice Panoraması, gelişmekte olan tarihçiler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Panoramik tablo, Polonya’nın 1794 bağımsızlık savaşını tasvir edildiği söyleniyor..

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com