Varşova Günübirlik Gezi Turlarında Gezilecek Yerler

Varşova Günübirlik Gezi Turları

Varşova Polonya’nın başkenti. Varşova’nın birçok Yüzü olduğunu söyleyebiliriz. Eski ve yeni mimarinin bir karışımı ile bugünün Varşova, baştan çıkarıcı bir şehir izlenimi sunarken, çeşitli varoluş zamanlarını yansıtıyor.

Başkent – Yeninin Eskiyle Buluştuğu Yer Varşova

Park Lazienkowski

Başkenti keşfetmek için bir günde daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Bu sürekli büyüyen şehir, dünyanın her yerinden turistler, iş dünyası ve öğrenciler için Orta Avrupa’da bir merkez haline geldi.

Şehir, en popüler Park Lazienkowski olan yetmişin üzerinde parka sahiptir. Sadece Polonya’da değil, tüm Avrupa’nın en güzel parklarından biri.

Burada bir Yaz gününde ara sıra canlı Chopin konserlerini dinleyebilir ve gondolda yelken keyfi yapabilirsiniz. Kaleleri ve saraylarıyla parkta dolaşmak saatler alabilir.

Bir diğer popüler park ise Varşova’nın en eski parklarından biri olan Ogrod Saski’dir (Garden Saski). İlk olarak Polonyalı krallar tarafından kullanılan Kral Ağustos II Mocny, 1727’de halka açtı.

Yıl boyunca bu güne kadar açık kalıyor. Kral Jan III Sobieski’nin ikametgahı olan çarpıcı Barok Sarayı ile güzel hazırlanmış güzel Wilanow Garden’ı da unutmayalım.

Başkentte ziyaret edilecek çok sayıda müze, Polonya tarihi hakkında bilgi edinmek için harika yerler var. Çok fazla olduğu için, sadece birkaçından bahsedeceğim:

1. Müzik sever misin?

Daha sonra Ostrogskich Sarayı’nda bulunan Frederic Chopin müzesi ziyaret edilecek yer olacak, bu müze çeşitli şekillerde deneyimlenebilir.

Tüm duyularınızı uygulayabilirsiniz ve bu onu engelli insanlar dahil ziyaret etmek için harika bir yer yapar.

Tekerlekli sandalye kullanmanız gerekiyorsa, özel bir erişim vardır. Müzenin önünde görüşmek için özel yardım da alabilirsiniz.

İşitme engelli ziyaretçiler istek üzerine işaret diliyle film izleyebilir ve kör bir kişinin eğlenmesi için ses düzeni müziği çalınabilir.

Bir ziyaret sırasında gözlerinizi müzik sıraları için açık tutun, Varşova’nın her yerine dağılmış on beş tane var, tek yapmanız gereken oturmak, bir düğmeye basmak ve Frederic Chopin’in müziğinin keyfini çıkarmak.

2. Bilimi, özellikle Kimya ve Fiziği sever misiniz?

Maria Sklodowska-Curie Müzesi, size onun yaşam yolculuğu ve keşifleri hakkında ilginç bilgiler sağlayacaktır.

Polonyalı Kimyager ve Fizikçi Maria Sklodowska-Curie beş dil konuştu, Fransa’da okudu ve bir Fransız Fizikçi ile evlendi. Nobel Ödülü’nü iki kez alan ilk kadındı.

3. Arkeoloji ile ilgileniyor musunuz?

Varşova’dayken sizin için doğru yer bizde. Devlet Arkeoloji Müzesi sizi Buz Devri’ne kadar götürecek. Bu Müze, küçük çocuklardan yaşlılara kadar her yaştan ziyaretçiye dosttur.

4. Tarih ve sanat tutkunuz mu?

O halde Varşova’daki Ulusal Müze’yi atlamamalısınız. Bu müze, Ortaçağ Sanatı Galerisi, 19. Yüzyıl Sanat Galerisi, 20. Yüzyıl Sanat Galerisi ve Eski Ustalar Sanat Galerisi sunmaktadır.

Faras’ın dünya galerisi de burada bulunuyor. Sybilla Ground Prix 2014 ve MUSE Awards (American Alliance of Museums) ödüllerinin sahibidir.

Varşova’nın büyüleyici Eski Kenti ve pazar meydanı, Kraliyet Kalesi ve Sarayları, güzel parkları, zengin tarihi ve cankurtaran kafeleriyle patlayan pek çok kafe ile Polonya’nın Başkenti’ne aşık olmaktan başka seçenek yok.

II.Dünya Savaşı’ndan sonra küllerinden yeniden inşa edilen Varşova, ilk kez gelenleri şaşırtıyor. “Kaleler ve Saraylar” Turumuz sırasında sizlere Varşova‘yı gezdirmekten mutluluk duyarız.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası