Viyana Wachau Vadisi ve Melk Manastırı Günübirlik Gezi Turu

Melk Manastırı Günübirlik Gezi Turu
Melk Manastırı Günübirlik Gezi Turu
Melk Manastırı Günübirlik Gezi Turu

Melk ve Krems kasabaları arasında yaklaşık 40 kilometre boyunca uzanan, Viyana’ya arabayla yaklaşık bir saatlik mesafedeki güzel Wachau Vadisi, muhteşem manzarası ve zengin tarihi ve kültürü nedeniyle bir Dünya Mirası Alanıdır.

Tuna Nehri vadiden geçerek, pitoresk manastırları, büyük kaleleri, köyleri ve asmalarla kaplı tepeleri geçerek orta çağdan bir sahneyi çağrıştırıyor. Bölge aynı zamanda yemek meraklıları için bir hotspot ve Viyana yakınlarında ziyaret edilebilecek en popüler yerlerden biridir.

Vadinin en gözde cazibe merkezlerinden biri, Tuna Nehri’ne bakan bir tepenin üzerinde yükselen muhteşem Benedictine Melk Manastırı‘dır.

Öne çıkan özellikler arasında sekizgen kubbeli giriş kapısı; paha biçilmez sanatla kaplı İmparatorluk Koridoru; müze; freskli Mermer Salon; ve güzel bahçeler.

Simetrik ikiz kuleleri ve etkileyici 18. yüzyıl tavan resimleri ile Abbey Kilisesi, Alpler’in kuzeyindeki en güzel Barok kiliselerinden biri olarak bilinir.

Wachau Vadisi‘ni, sürüş stresi olmadan ve muhtemelen önemli noktaları kaçırmadan keşfetmenin kolay bir yolu, Melk Manastırı ve Tuna Vadisi Günü Gezisidir.

Bu tam günlük gezi, güzel Wachau Vadisi boyunca klimalı bir otobüs yolculuğu ile başlarken, deneyimli bir rehber bölgedeki tarih ve turistik yerler hakkında bilgi paylaşır ve Burgruine Dürnstein’ın ortaçağ kalesi kalıntılarında bir mola vererek devam eder. Turun finali,

Tuna Nehri‘nden (mevsimde) muhteşem Benedictine Melk Manastırı’nı keşfedebileceğiniz Melk’e rahatlatıcı bir yolculuktur. Bu tur, belirli otellerden araçla alma, tekne turu (sezonda) veya öğle yemeği ve manastıra girişi içerir.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com