Yunanistan İki Gün Konaklamalı Delphi ve Meteora Turu

Delphi ve Meteora Turu
Delphi ve Meteora Turu
Delphi ve Meteora Turu

1.GÜN

Gün, Yunanistan‘ın ortasına doğru giden otoyoldan geçerek başlar. Parnassus dağının eteklerinde yer alan geleneksel pitoresk Arachova köyünde kısa bir mola / ziyaret yapacağız.

Son varış noktamız Delphi’ye kadar devam ediyoruz. Bölgeyi ziyaret ederken, Athena Pronaia Tholos, Atinalıların Hazinesi, Apollo Tapınağı, Atinalıların Stoası, Kutsal Yol, Castalian çeşmesi, Hazinesi gibi büyük anıtları görme fırsatınız olacak.

Sifniler, Poligonal duvar ve Antik Tiyatro. Daha sonra, kalıcı sergiler aracılığıyla Delphi tapınağından zengin buluntu koleksiyonlarına hayran kalacağınız Arkeoloji Müzesi’ne devam edeceksiniz.

Güzel Delphi kasabasında geleneksel bir taverna öğle yemeği vakti & Parnassus Dağı üzerinden sürüş ile turumuza devam ediyoruz. Doğal yerler ve geleneksel köylerden geçeceğiz ve sonunda Kalampaka Meteora‘ya ulaşacağız. Akşam yemeği vakti & geceyi bir bölge otelinde geçireceksiniz.

2.GÜN

Sabahları etkileyici Bizans Ortodoks Meteora Manastırları’na (Unesco’nun Dünya Mirası Listesi) gitmeye başlıyoruz. Manastırların çoğu 14. yüzyılda doğal kumtaşı kaya sütunlarının üzerine inşa edilmiştir.

Büyük Meteoron manastırı, Varlaam manastırı, St. Stephanos manastırı, Rousanou manastırı, St. Nikolaos Anapafsa manastırı ve manastır gibi en az beş (altıdan / güne bağlı) manastırları ziyaret edeceksiniz. Triada (Kutsal Üçlü) bayrağı.

Daha sonra öğle yemeğinizin tadını çıkaracaksınız ve Atina’ya geri dönmeye başlayacağız. Rotadayken Thermopylae‘de (kaplıca) son durağımız olacak.

Persler ve Yunanlılar (300 Leonidas’ın) arasındaki ünlü savaşın M.Ö. 480’de gerçekleştiği alandır. Sparta Kralı Leonidas’ın etkileyici heykeline hayran kalacaksınız. Akşamın erken saatlerinde, iki günlük maceranız Atina’daki başlangıç noktamıza varışımızla sona erdi.

 

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com