Yunanistan’da Günübirlik Antik Korinthos Turu Gezi Anılarım

Günübirlik Antik Korinthos Turu
Günübirlik Antik Korinthos Turu
Günübirlik Antik Korinthos Turu

Atina‘dan başlayarak ve sahil yolu boyunca Mora Yarımadası’na doğru ilerleyin (MÖ 480’de Yunan şehir devletleri ve Persler arasında ünlü Deniz Savaşı’nın gerçekleştiği bölgeye bakın) ilk durağımız Corinthos Kanalı’na (Isthmus). Corinthos Kanalı, Saronik ve Korint Gulfs ve ayrı Mora Yarımadasını diğer Yunan anakarasından birbirine bağlar.

Kanalda biraz zaman geçirdikten sonra (fotoğraf vb.) Antik Korintos’un arkeolojik alanına ulaşana kadar turumuza çok kısa bir süre devam ediyoruz. Diğerlerinin yanı sıra, Apollon Tapınağı’nı (Yunanistan’ın en eski Dor tapınaklarından biri), Peirene Çeşmesi, Octavia Tapınağı E, Odeion (Odeum), Tiyatro, Glauke Çeşmesi ve St. Paul. Arkeoloji Müzesi’nde tarih öncesi döneme ait buluntuları, Klasik galeri, Roma Galerisi ve Asklepieion Galerisi‘ni göreceksiniz.

Turun son kısmı, ortaçağ Acrocorinthos’u (Antik Corinthos Akropolü) ziyaret etmek için tahsis edilecektir. Üç devre duvarının bir bölümünü, Afrodit Tapınağı‘nın kalıntılarını ve Ano Peirene Kaynağı’nı göreceksiniz. Turumu başlangıç noktasına dönüşle sona eriyor.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası Rizetours.com