Yunanistanda İki Günlük Argolida ve Antik Olympia Turu

Argolida ve Antik Olympia Turu
Argolida ve Antik Olympia Turu
Argolida ve Antik Olympia Turu

1.GÜN

Turumuz, Saronik ve Korint Gulflerini ve Mora Yarımadasını diğer Yunan anakarasından ayıran Korinthos Kanalı’nın (Isthmus) ziyaretiyle başlar.

Kanalda biraz zaman geçirdikten sonra (fotoğraf çekme, vb.) Antik Korinthos‘un arkeolojik alanı ile devam ediyoruz, burada diğerleri arasında Apollo Tapınağı (Yunanistan’ın en eski Dor tapınaklarından biri), Peirene Çeşmesi , Glauke Çeşmesi, ünlü St. Paul Bema & Tarih öncesi dönemin buluntuları ile Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz.

Efsanevi Agamemnon Krallığı olan Mycenae’nin ziyaretine devam ediyoruz. Bu müstahkem Akropolis ve çevresi mezarlık alanlarında Büyük Siklop Duvarları, muhteşem Aslan Kapısı, etkileyici Atreus Hazinesi (Agamemnon Mezarı), Mezar Dairesi B ‘gibi önemli anıtlar göreceksiniz. buluntulara sahip müze.

Günün bir sonraki aşaması, Yunan devletinin Osmanlılara karşı devriminden sonra 1827’de Yunan devletinin ilk başkenti haline gelen romantik Nafplio şehrine ziyareti içeriyor. Dar parke taşı sokakları ve neoklasik tarihi binalar ile ortaçağ eski kentini keşfedeceksiniz.

Acronafplia’daki Palamidi Kalesi’ni (999 adımını tırmanarak) ziyaret edeceksiniz ve sonunda Agioi Theodoroi küçük kayalık adada bulunan küçük bir Venedik kalesi olan muhteşem Bourtzi‘ye katılırken öğle yemeğinizi deniz kenarında bir Yunan geleneksel tavernada yiyeceksiniz.

Daha sonra Antik Epidaurus‘ta günün son ziyaretine devam ediyoruz. Asklepios Tapınağı’nı keşfedeceksiniz, eşsiz akustiği ile ünlü antik Tiyatrosu göreceksiniz ve kutsal alandan buluntularla Arkeoloji Müzesi‘ni ziyaret edeceksiniz. İlk günümüz Antik Olympia’ya gitmekle bitiyor. Akşam yemeğinizin tadını çıkaracaksınız ve geceyi şehirdeki otellerdeki ailelerden birinde geçireceksiniz.

2.GÜN

Gün, M.Ö. 776’da Olimpiyat Oyunlarının Zeus onuruna gerçekleştiği ve kutsal ekecheiria’yı kurduğu Antik Olympia Arkeolojik Alanı’nın ziyaretiyle başlar. Bölgede etkileyici sığınak (Zeus’a adanmış) ve birçok antik atletizm alanı bulunmaktadır.

Zeus Tapınağı, Hera Tapınağı, Antik Stadyum, Antik Spor Salonu, Prytaneion, Bouleuterion (Meclis Binası), Palaestra ve diğer birçok önemli eseri keşfedeceksiniz. Son olarak, bölgedeki önemli buluntularla dolu on iki galerinin daimi sergisiyle Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edeceksiniz.

Praxiteles’in Hermes‘i, Paionios tarafından Nike Heykeli, Zeus Tapınağı’nın heykel dekorasyonu vb Şehirdeki bir Yunan geleneksel taverna öğle yemeği yedikten sonra ve yerel bir şaraphane (Yunan şarapları tadı) ziyaret ettikten sonra, bizim iki günlük macera Atina dönüş sürüş ile sona erer.

You May Also Like

About the Author: admin

COPYRİGHT © 2022 UCAKBİLETİUYGUNAL » EKONOMİK RİZE UÇAK BİLETLERİ ARAMA. ALL RİGHTS RESERVED.

Google Ping Site Haritası
Rize Günübirlik Turlar